Agentura Travellers Jaroslav Wykrent, výchovné koncerty, koncerty pro školy, plesy, komponované pořady

Agentura Travellers

 

AGENTURA TRAVELLERS

 

vznikla v roce 2002 jako původní projekt kytaristy Ivana Němečka, který chtěl za účasti zkušených hudebníků a pedagogů přiblížit školákům vznik světové rockové hudby v širším kontextu "zlatých šedesátých let". Název koncertu pak dal jméno jak hudební skupině TRAVELLERS (Cestující), tak i pořádající agentuře.

Vzniká několik výchovných programů s různou tématikou a Travellers si dělají jméno zejména díky autenticitě svých rockových koncertů, kdy žákům hraje plnohodnotná, čtyřčlenná hudební skupina, složená z kvalitních muzikantů, což se o většině konkurence složené často ze dvou muzikantů a midi kláves bohužel říci nedá.

Během času logicky došlo k rozšíření nabídky o další koncerty i umělce a hudební skupiny:

 • hudební skupina IN BLUE doprovázející Jaroslava Wykrenta 
 • blues-soulová skupina MOTHERS FOLLOW CHAIRS 
 • kapela RE-VOX, která hraje populární hudbu šedesátých let
 • hudební skupina TRAVELLERS účinkuje především v pořadech pro školy, ale také při jiných kulturních akcích.

Podrobnosti uvádíme v jednotlivých profilech.

Rozhovor Ivana Němečka s publicistou Robertem Rohálem z května 2017:

Jak doprovázíte dlouho Jaroslava Wykrenta a jak často koncertujete?

S Jaroslavem Wykrentem spolupracuji už od devadesátých let minulého století. Tehdy Jaroslav Wykrent otextoval několik písní pro přerovskou rockovou skupinu Pirillo. Další naše spolupráce se týkala výchovných koncertů skupiny Travellers. Na konci roku 2011 jsem pro Jaroslava Wykrenta založil doprovodnou skupinu IN Blue. Oslovil jsem nejlepší muzikanty v okolí a ti rádi souhlasili. 12. prosince 2011 měl premiéru koncert Hudební trojtečka a od té doby zájem o koncerty Jaroslava Wykrenta neustává. Jeho písničky mají stále co říct dnešním posluchačům, a myslím si, že síla jejich sdělení a emotivní obsah je na naší hudební scéně výjimečný.

Každý koncert s Jaroslavem Wykrentem je i pro nás hudebníky mimořádným zážitkem, ale musíme Jaroslava také šetřit, a proto koncertujeme maximálně dvakrát měsíčně. Jinak je to v případě letních festivalových vystoupení, kde máme kalendář zaplněný.

Jak vypadá Wykrentův recitál, na co se v něm může publikum těšit?

Je poskládán z největších hitů, jako je Slunečnice, Bělásek nebo Ágnes, dále z písní, které mají v Jaroslavově hudební kariéře nějaký, třeba osobní význam, a také z nejnovější tvorby, která vyšla na posledním CD Už to prostě není ono.

Zkuste přiblížit kapelu IN Blue…

V Kroměříži zahrajeme v komorní sestavě, kterou tvoří hudebníci z IN Blue, jsou to Petr Stojan na klávesové nástroje, Petr Vyňuchal a já na kytary, dobro a perkuse. Koncert v tomto obsazení vyniká intimní "klubovou" atmosférou. V IN Blue ale účinkuje také saxofonista Rudolf Březina, basista Ivo Kolařík a bubeník Radek Hrůza. Kapela v tomto složení hraje na větších koncertech a účinkuje i na CD Už to prostě není ono. Spolupráce s Jaroslavem Wykrentem nám přinesla další mimořádné zážitky v podobě doprovázení Marie Rottrové, Petra Němce či Jarka Nohavici.

Jste zkušený muzikant a hudební skladatel. Komponujete jen pro něj, nebo spolupracujete i s jinými osobnostmi či kapelami?

Jsem opravdu hrdý spolupracovník Jaroslava Wykrenta. Skládal jsem také pro Věru Špinarovou, Pavla Nováka ml. a skupiny Travellers a Pirillo, ale vážím si také spolupráce s přerovským divadlem Dostavník, kde jsem poznal krásu kvalitních textů, mimo jiné například textů Josefa Kainara ve hře Perly Hodži Nasredina. Měl jsem - a stále mám - štěstí na tvůrčí setkávání se skvělými umělci.

Vaše muzikantské currilum vitae?

V roce 1983 jsem spoluzakládal skupinu Pirillo. Titulem Žebrácká opera začala rokem 1992 začala moje spolupráce s divadlem Dostavník. Později přibyly další - Opera Mafioso, Perly Hodži Nasredina, Casanova, aneb Láska bez reklamy, Sicilská komedie... Vlastně až do roku 2008, naposled to bylo představení Jak se peklo zadlužilo. Od roku 2002 po současnost mě zaměstnávají i rockové koncerty pro základní a střední školy se skupinou Travellers, ale také pásma poezie a hudby Básně a blues, Emotikony. Mou "celoživotní" láskou je blues s přerovskou skupinou Mothers Follow Chairs.

 

Agentura Travellers si vydobyla pověst vysoké kvality nabízeného programu, na kterou dbáme dodnes!

 

Jaroslav Wykrent

* 10.9. 1943 v Přerově - † 12.3. 2022

Jaroslav Wykrent je známý přerovský hudební skladatel, textař a hudebník. V šedesátých létech byl jedním z původních členů hudební skupiny Synkopa, která patřila ke špičce mezi rodícími se big beatovými kapelami té doby.

Po letech aktivního hraní ve skupině Synkopa se proslavil (kromě vlastního hitu „Agnes“ - hudba : Drahoslav Volejníček) především jako dvorní textař a autor Marie Rottrové. Jeho písničky a texty se staly v jejím podání skutečnými hity, např.:

 • Díky pane Andersen - hudba a text
 • Hodina života - text
 • Jizva na dlani - hudba a text 
 • Knír - text
 • Lásko (1974)
 • Padá hvězda - hudba a text
 • Pan Muž - text
 • Pyšná dáma - hudba a text
 • Řeka lásky - hudba a text
 • Skořápky ořechů - text
 • Střapatá nohatá - hudba a text (1979)
 • To nic - hudba a text
 • To vůbec nebolí - text
 • Ty, kdo jdeš kolem - hudba a text
 • Večerem zhýčkaná - text
 • Vrátil se zpátky ten vánoční čas
 • Zvon lásky - text

 

 

V roce 1999 utrpěl celou sérii mozkových příhod, které zpočátku výrazně omezily jeho vystupování na veřejnosti a úplně mu znemožnily hru na kytaru a na další hudební nástroje. Za značného přispění Marie Rottrové se však dokázal na jeviště vrátit a postupně se stal víceméně pravidelným hostem zpěvaččiných koncertů. Díky "polovičním playbackům" (a v poslední době také díky skupině IN BLUE Ivana Němečka) se "live" vrací k posluchačům i samostatně ve svých občasných recitálech. Zároveň se věnuje moderování pořadů věnovaným hudbě v Českém rozhlase Olomouc. Nadále se také zabývá textařskou prací (např. CD Josefa Streichla "ZA DVEŘMI" a slova k písním "Ještě se mi nechce" a "Padesát dva týdnů" či CD Věry Špinarové "ČAS MŮJ ZA TO STÁL" a texty "Lži a hraj" a "Na vlnách prázdných gest"). Přinejmenším za zmínku stojí jeho pravidelná spolupráce s brněnským divadlem RADOST a s TĚŠÍNSKÝM DIVADLEM v Českém Těšíně. Od konce roku 2011 začal Jaroslav Wykrent koncertně spolupracovat s kapelou IN BLUE přerovského muzikanta Ivana Němečka. Kromě toho se svým novým kapelníkem vytvořil i autorskou dvojici, která už má na kontě několik nových songů, slavících v současnosti mezi posluchači velké úspěchy - viz třeba písně "Mobil Blues", "Sáro, Sáro", "Nebudu" nebo "Už to prostě není ono". Všechny tyto kousky lze od října 2014 najít na prozatím posledním Wykrentově CD "UŽ TO PROSTĚ NENÍ ONO", vydaném produkční & uměleckou agenturou PETARDA PRODUCTION a.s.

 

video na Youtube.com


www.fdb.cz/lidi-zivotopis-biografie/61836-jaroslav-wykrent.html

 

 

Jaroslava Wykrenta doprovází hudební skupina IN BLUE. 

IN BLUE bylo sestaveno jako hudební soubor doprovázející písničkáře, skladatele a textaře Jaroslava Wykrenta (detailní info výše). Obsazení IN BLUE se proměňuje podle charakteru akce od „folkového“ kytarového dueta až po velkou kapelu.

Maximální obsazení IN BLUE:

 • Ruda Březina - saxofon, flétny
 • Petr Stojan - piano
 • Radek Hrůza – bicí
 • Ivo Kolařík - basa
 • Ivan Němeček - el.kytara, akustická kytara 
 • Petr Vyňuchal - ak. kytary a percusy

 

TRAVELLERS

* 2002 v Přerově

Hudební skupina TRAVELLERS

vznikla v Přerově především jako kapela hudebníků a pedagogů uvádějící výchovné pořady pro děti. Nabízí dětem zábavné koncerty se silným emotivním zážitkem, jaký přináší pouze živá hudba, připomíná písně klasiků a přináší také informace o životních osudech "rockových hvězd" v poněkud širším kontextu příslušné doby. První koncert, imaginární cestování časem (tedy světovou rockovou hudbou s několika "zastávkami" v Československu), byl pojmenován Cesta aneb Písně, které změnily svět. Dalším pořadem je hudební pásmo Bigbít (vývoj populární a rockové hudby během totality).

Travellers seznamují školní mládež s rockovou a populární hudbou minulého století. Zvláštní důraz kladou na umělecký odkaz šedesátých let se silným důrazem na problematiku drog. V koncertu zní například hudba Chucka Berryho, Beatles, Rolling Stones, Boba Dylana, Kinks, Doors, Vladimíra Mišíka, Synkop 61 a mnoha dalších.

A pro děti prvního stupně a předškoláky je určen pořad Hledá se bačkorka. V novém školním roce 2019/2020 bychom pro malé děti rádi uvedli další pořad.

Podrobnosti najdete v sekci pro školy. 

 

https://prerovsky.denik.cz/kultura_region/vychovny-koncert-travellers-prerov20080517.html

 

Hudební skupina TRAVELLERS je složena z hudebníků s profesionální praxí, kterou nabrali doprovázením mimo jiné Věry Špinarové, Marie Rottrové, Petra Němce, Pavla Nováka nebo Jaroslava Wykrenta. V současnosti každý z "travellerů" působí mimo skupinu i v dalších hudebních projektech rozličných žánrů a také hudbu vyučují. Angažují se i v divadelní oblasti.

Travellers vystupují také na nejrůznějších kulturně společenských akcích (např. doprovodný program Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, Husí slavnosti v Boskovicích, Slavnosti chřestu v Ivančicích). Vzhledem k neutuchající popularitě hudby šedesátých let napříč generacemi je repertoár Travellers vhodný pro široký záběr společenských akcí.

 

Travellers účinkují v obsazení:

Jirka Štěpánek  – zpěv, doprovodná kytara, fouk.harmonika (ex Titanic)

Ivan Němeček  – kytara, zpěv (Pirillo, Mothers Follow Chairs, IN BLUE, Jaroslav Wykrent…)

Petr Vyňuchal  – baskytara (Šediváci, IN BLUE, Jaroslav Wykrent)

Radek Hrůza  – bicí (Akademic Jazz Band Přerov, IN BLUE Jaroslav Wykrent)

 

Mothers Follow Chairs

* 1999 v Přerově

Blues - soulová skupina Mothers Follow Chairs vznikla v roce 1999 a v roce 2000 se stala jedním z vítězů soutěžní přehlídky Blues Aperitiv. Po úspěšném vystoupení kapely na doprovodné scéně Blues Alive následoval rok intenzivního hraní po českých, moravských a slovenských klubech. Ten završilo další úspěšné vystoupení na Blues Alive v roce 2001, tentokrát již na hlavní scéně festivalu, a po něm se skupina na několik let odmlčela. Pokračovala v roce 2005 v obměněné sestavě.

Pro Mothers Follows Chairs je typický drásavě temný soulový projev zpěvačky Petry Polákové - Uvírové. Skupina při sestavování svého repertoáru čerpá z bluesových standardů, které přetváří vlastními aranžemi, obdobným způsobem jako současné americké hvězdy blues a soulu - například Kassandra Willson nebo Shemekia Copeland. "Jde většinou o dávno zašlý song v nové a živější upravě," říká zpěvačka, podle níž kapelu nejvíce lákají jak bluesové standardy, tak i skladby, které nejsou moc známé. "Důležitý je pro nás náboj, který píseň má," dodává.

Za dobu svého účinkování se skupina MFCH objevila na mnoha festivalech – mimo jiné Jazz Goes To Town v Hradci Králové, Československém Jazzovém Festivalu v Přerově, festivalu Jazz Night ve Zlíně, na festivalu Evropské Jazzové Dny Hranice, International Blues Night v Přelouči, na Bluesovém podzimku v Holešově, Living Blues Festival v Bratislavě, či také na folkové Zahradě v Náměšti na Hané. Hrála v desítkách klubů v Čechách i na Moravě, mimo jiné v klubech Golem ve Zlíně, Jazz Tibet Club v Olomouci, Ponorka v Olomouci, Černý Pavouk v Ostravě, Galerka v Novém Jičíně, Akord v Praze, na Slovensku pak např. v klubu Aligátor v Bratislavě.

Nevyhýbá se také ani koncertům pod širým nebem jako jsou např. městské slavnosti, majálesy, či akce k významným nebo výjimečným událostem. Vystupujeme ve složení:

 • Petra Poláková – Uvírová - zpěv
 • Ivan Němeček - kytary
 • Pavel Dědek - klávesy
 • Ivo Kolařík - basa
 • Patrik Stoklásek - bicí

www.mothersfollowchairs.com


bandzone.cz/mothersfollowchairs


Česká televize, pořad Blues ze Staré Pekárny, 2007


Lauba Festival, Chorzów (PL) 2014 - video na Youtube.com


Re - Vox

*2014 v Přerově

RE-VOX je vzkříšení známé přerovské bigbeatové skupiny Vox, která v šedesátých letech minulého století doprovázela legendárního zpěváka, osobnost československé populární hudby, Pavla Nováka.

O sobě říkají: NA SVÝCH VYSTOUPENÍCH CHCEME PŘEDEVŠÍM PŘIPOMÍNAT PUBLIKU V PŘEROVĚ A POKUD MOŽNO I MIMO PŘEROV, JEJICH NEJPROSLULEJŠÍ ŠLÁGRY, KTERÉ KDYSI TAK PROSLAVILY NAŠE PROVINČNÍ MĚSTEČKO, ZNÁMÉ DO TÉ DOBY JEN JAKO VÝZNAMNÝ ŽELEZNIČNÍ UZEL, SÍDLO CHEMIČKY, STROJÍREN A MEOPTY....

 

Vhodné pro pamětníky a pro ty, kteří chtějí nasát atmosféru mládí svých rodičů...

 

Repertoár: http://re-vox.cz/?page_id=11

 

Koncert: video na Youtube.com

 

 

Kapela hraje ve složení:

 • Vojta Samek - zpěv (dříve kapela SESSION a STYLER, dnes KAMERON a ESMERALDA)

 • Dušan Millonig - zpěv, kytara (dříve kapela PS QUINTET, VOX, SYNKOPA 2010, zakladatel a lídr kapely RE-VOX)

 • Ivan Němeček - sólová kytara (dříve kapela PIRILLO, PANTOGRAF, dnes TRAVELLERS, IN BLUE a MOTHERS FOLLOW CHAIRS)

 • Petr Stojan - klávesy (JOE AFTER TRIO, JAZZ BASE, JIŘÍ VÁLEK BAND, IVA STÁNCOVÁ and BAND, IN BLUE)

 • Jirka Béďa Šimoník - basová kytara (dříve kapela SPEKTRUM, SYNKOPA A SYNKOPA 2010, spoluzakladatel RE-VOX)

 • Patrik Stoklásek - bicí (DIVERSFY, MOTHERS FOLLOW CHAIRS, ZVLÁŠTNÍ ZÓNY, BLUES BazAr, Eric Clapton Cover Band)