Agentura Travellers Jaroslav Wykrent, výchovné koncerty, koncerty pro školy, plesy, komponované pořady

Vzdělávací koncerty, programy a pásma poezie pro žáky základní školy a všech typů středních škol

TRAVELLERS - HLEDÁ SE BAČKORKA!

Koncert pro žáky 1. stupně základní školy a předškoláky

 

Téma koncertu "Hledá se bačkorka!"

Členové skupiny TRAVELLERS hledají Lucinčinu ztracenou bačkorku a místo ní objevují ztracené písničky...

Písně klasiků J. Suchého, J. Šlitra, J. Wericha a J. Ježka ve vlastním aranžmá skupiny TRAVELLERS střídají dialogy hudebníků a drobné scénky, které připravují malé diváky na každou následující píseň. Dějovou linkou se stane hledání ztracené Lucinčiny bačkorky (odkazem na známou písničku i zapojením skutečné Lucinky – vybrané holčičky z hlediště). V průběhu "hledání" jsou "objevovány" zapomenuté – ztracené písničky. Hledání bačkorky nepostrádá vtip a je ukončeno (v závěru koncertu) humornou pointou. Dětské publikum je aktivně zapojeno do zpívání, tleskání, a je seznámeno s hudebními nástroji.

 

V úvodu koncertu jednotliví hudebníci pozdraví děti a představí hudební nástroje.

 

Úvodní píseň "Dítě školou povinné" odkazuje na představivost dítěte. I hudebníci se vciťují do dětské představivosti a ocitají se na dvorku starého domu.

"Ztracená bačkorka" odstartuje „hledání“.

"Potkal potkan potkana" aneb: co se najde pod kamenem!

"Hodné štěně". Jak ze štěněte vyroste hafan. Od hafana chytne kytarista blechu, a ta na krtčím kopečku (kytaristově holé hlavě), v slepičí skořápce vaří pivo…

"Bleška a veška". I z dobré vůle může vzniknout zvůle a panika, opařený a vzápětí mrakem uhašený je nakonec kytarista. Ten se přiznává ke strachu z bouřky, přiznává se i další hudebník (basista), který se bojí úplně všeho.

"V domě straší duch". Po písni propukne v kapele všeobecný strach a hrůza, která se projeví hromadným úprkem z jeviště. Jen tak tak, že muzikanti nezašlápnou sluníčko sedmitečné!

"Sluníčko" je zachráněno „záchranářskou písničkou“! Kytarista je už unavený hledáním. Z té práce jej bolí hlava ruce i nohy.

"Stonožka". Lekce pro kytaristu a všechny další lenochy! Napravený muzikant je nakonec úspěšný i v „hledání bačkorky“. I když Lucince zrovna nesedne..

"Malé kotě". V nalezené botě spí kotě. Dokážou jej děti mňoukáním probudit?

V závěru koncertu hudebníci dětem poděkují za zpívání, tleskání, mňoukání a společné hledání ve kterém sice bačkorku nenašli, ale zato objevili několik ztracených písniček. Končí písní z úvodu "Dítě školou povinné".

 

Účinkuje hudební skupina TRAVELLERS ve složení:

 • Jiří Štěpánek – sólový zpěv, ukulele, housle, zobcová flétna, foukací harmonika, akustická kytara
 • Ivan Němeček – kytara, vokál
 • Petr Vyňuchal – kontrabas, vokál
 • Radek Hrůza – bicí nástroje

 Koncert trvá cca 50 min.

 

 

 

Všechny uvedené koncerty je možné uspořádat přímo ve škole - nejmenší počet dětí je sto - nebo ve vhodném kulturním zařízení. Podle toho se také odvíjí cena, na které se určitě dohodneme. Účinkující nepotřebují žádné zvláštní vybavení.

 

TRAVELLERS - PÍSNĚ, KTERÉ ZMĚNILY SVĚT

Koncert pro žáky 2. stupně základní školy a gymnázia

 

Téma: Vývoj hudebního žánru, atmosféra 60-tých let, zneužívání drog.

Výchovné téma vystihuje citát Jimiho Hendrixe: „Hudba je bezpečná droga. Působí víceméně tak, jak se dá čekat. Myslím, že ten báječný pocit z ní přichází na každého. Je to jenom rytmus a pohyb.“

Citát je použit v rámci doprovodného mluveného slova.

 

Tento první koncert pro školy se silným emotivním zážitkem, jaký přináší pouze živá hudba, a také informacemi o životních osudech „rockových hvězd“ v poněkud širším kontextu „zlatých šedesátých let“, vznikl v roce 2002 jako původní projekt kytaristy Ivana Němečka za účasti zkušených hudebníků a pedagogů. Záměrem bylo přiblížit školákům vznik světové rockové hudby a zneužívání drog. V programu zazní písně Chucka Berryho, Beatles, Rolling Stones, Kinks, Jimiho Hendrixe. Led Zeppelin a dalších.

Koncert se k dnešnímu dni dočkal mnoha set repríz a těší se velké oblibě.

Účinkuje hudební skupina TRAVELLERS v obsazení:

 • Jiří Štěpánek – sólový zpěv a kytara
 • Ivan Němeček- zpěv a kytara
 • Petr Vyňuchal – zpěv a baskytara
 • Radek Hrůza – bicí

Koncert trvá 60 minut.

TRAVELLERS - BIGBÍT

Koncert pro žáky 2. stupně základní školy a gymnázia

 

Téma: Vývoj hudebního žánru a umělci v období totality

"V období šedesátých let došlo v zábavné hudbě k pronikání negativních tendencí anglosaské provenience. Zábavnou hudbu postupně ovládly socialismu cizí vlivy. Karel Kryl a Marta Kubišová působili jako aktivní nástroj kontrarevoluce. Kultura měla pomoci zvrátit socialistický řád…"    Z usnesení vlády ČSSR č. 63/1975

Text je použit v rámci doprovodného mluveného slova.

 

Od Semaforu přes Olympic, Matadors, Karla Kryla, Vladimíra Mišíka, Synkopy 61. Koncert záživnou formou seznamuje žáky s vývojem české populární hudby v období normalizace v tehdejším Československu. V průběhu koncertu je citován dobový tisk, který v dnešní demokratické době vystihuje absurditu politických zákazů v kultuře.

 

Účinkuje hudební skupina TRAVELLERS v obsazení:

 • Jiří Štěpánek – sólový zpěv a kytara
 • Ivan Němeček – zpěv a kytara
 • Petr Vyňuchal – zpěv a baskytara
 • Radek Hrůza – bicí

Koncert trvá 60 minut.