Agentura Travellers Jaroslav Wykrent, výchovné koncerty, koncerty pro školy, plesy, komponované pořady

Travellers pro školy! Výroční koncert BIGBÍT 2019

speciální nabídka školám a dramaturgům kulturních středisek pro rok 2019!

V roce 2019 si připomínáme výročí událostí, které významně ovlivnily naše moderní dějiny a do kterých rozhodující měrou zasáhlo studentstvo. Jsou jimi protestní upálení Jana Palacha v lednu 1969 a sametová revoluce v roce 1989, která nás vrátila do svobodné demokratické Evropy. Jistě je třeba tyto historické i hodnotové mezníky připomínat žákům nejen ve školách, v hodinách dějepisu či občanského a společenskovědného základu, ale i v rámci mimoškolních aktivit, například formou výchovného koncertu. Z těchto důvodů nabízíme v roce 2019 za zvýhodněných cenových podmínek realizaci výročního koncertu Bigbít pro žáky II.stupně ZŠ a všech typů středních škol. Koncert zmíněné události podtrhuje například  v písni Slunečný hrob, kterou autoři Vladimír Mišík a Jiří Smetana v roce 1970 věnovali Janu Palachovi. Nebo písni Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka, s níž se v reakci na obsazení republiky ztotožnil takřka celý národ. Koncert Bigbít sleduje vývoj populární a rockové hudby šedesátých let od doby Semaforu až po první nadšení ze sametové revoluce. Doprovodné mluvené slovo je tvořeno interakcemi zpěváka, předávajícího výklad látky, postavy kamelota, který zasahuje do výkladu citacemi z dobového tisku a obecenstva. To aktivně reaguje na citované zprávy.

Festivaly v létě 2019: Slunce ve Strážnici a další!

 Jaroslav Wykrent se skupinou IN Blue vystoupí kromě festivalu Slunce ve Strážnici i na hudebních festivalech Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí, PORTA v Řevnicích, Prázdniny v Telči, Horácký džbánek ve Žďáru nad Sázavou a dalších. Podrobnosti naleznete v oddělení "koncerty".Festival Slunce ve Strážnici

Kytarový rekord na hradbách 3

Travellers se opět zhostí úkolu doprovodné skupiny

Kytarový rekord na hradbách

Přihlášky zde: KYTAROVÝ REKORD 2019

 

Rekord pokořen, zahrálo 143 kytaristů - Přerovský deník

Jaroslav Wykrent - 75

Narozeniny oslavíme spolu s diváky, fanoušky a přáteli na koncertech v Přerově, Hranicích na Moravě a v Ostravě!

Začínáme slavnostně v Přerově 11. září 2018 v Městském domě od 19 hodin, kde mezi gratulanty vystoupí jako hosté Marie Rottrová, Zdeňek Vřešťál, Václav Fajfr a skvělý kytarista Rudy Horvat. Narozeninové koncerty pokračují 4. října v Zámeckém klubu v Hranicích na Moravě a 18. října v ostravském klubu Heligonka.

Nezlomný Wykrent

 

Krásná slova od Josefa Vlčka, vyšlo v Magazínu METRO č.168, 7. září 2018.

Článek v Magazínu METRO č. 168, 7. září 2018

Slavíme narozeniny Jaroslava Wykrenta!

 

Jaroslav Wykrent oslaví 10. září 2018 krásných pětasedmdesát!  Český rozhlas Olomouc Jardovi k narozeninám věnoval speciální vydání CD "Jaroslav Wykrent Chtěl bych...". Nahrávka byla pořízena na koncertě v ČRo Olomouc 20. prosince 2017, videozáznam koncertu je k vidění na YouTube. Album obsahuje upravenou a zkrácenou verzi koncertu a jako BONUS studiovou nahrávku písně Mám v srdci mrak a šrám.

Jaroslav Wykrent - Legenda Nočního proudu Českého rozhlasu

 

Jaroslav Wykrent získal za spoluráci s Českým rozhlasem cenu Legenda nočního proudu. Slavnostní předání proběhlo 1. října 2018 v Praze na Žofíně. GRATULUJEME! 

Jaroslav Wykrent získal za spoluráci s Českým rozhlasem cenu Legenda nočního proudu

PF 2018

Hodně štěstí v novém roce Vám přeje Travellers

PF 2018

HLEDÁ SE BAČKORKA!

Povedená premiéra nového programu Travellers!

25.října proběhla v ZŠ Lutín premiéra nového koncertu Travellers pro 1.stupeň základní školy s názvem HLEDÁ SE BAČKORKA. Podle původního scénáře programu členové hudební skupiny Travellers ..."hledají Lucinčinu bačkorku a místo ní nacházejí ztracené písničky". Bleška a veška, Potkal potkana, Hodné štěně, V domě straší duch, Stonožka a další písně ve vtipném mluveném slově sklidili u malých posluchačů úspěch a u přítomných učitelek slova uznání. Další repríza nás čeká 21. prosince v klubu Teplo v Přerově.

Zážitek Wykrent

 

Honza Dobiáš, bývalý šéfredaktor Mladého světa a časopisu Melodie popsal dojmy z folkového festivalu Vlásenický budík Káji Kocha. Název článku hovoří za vše: "Zážitek Wykrent". Článek vyšel v magazínu eportyr.cz

 

Mothers Follow Chairs opět v britských médiích!

Rozhovor s Petrou Polákovou - Uvírovou a Ivanem Němečkem v časopise Blues Matters

Blues Matters cover Blues Matters článek

V anglickém časopise Blues Matters vyšel článek o Mothers Follow Chairs. O natáčení CD All Night Long, o budoucím směřování kapely a o české bluesové scéně...

RECENZE CD ALL NIGHT LONG V HUDEBNÍM MAGAZÍNU BLUES IN THE SOUTH (GB)

Významný britský hudební magazín zveřejnil recenzi CD Mothers Follow Chairs

bluesinthesouth.com viz. strana 14

Předpokládám, že většina posluchačů se bude soustředit na vokály Petry Polákové - Uvírové, která umí řvát jako Koko Taylor. Vytáhla se v první skladbě "I´m Bad" nebo samozřejmě ve "Wang Dang Doodle". Nebo si prožije těžké i něžné a la Etta James jako třeba v "Never Let Me Go", "Reverend Lee" i "Time Will Tell". Poptom vykouzlí Ninu Simeone v "Summertime" a obzvlášť v "Gin House Blues". Na tom není nic špatného. Ve skutečnosti spíše spousta dobrého a rozhodně se nejedná o nějaký "klišé repertoár". Bylo by chybou přehlížet další čtyři členy této skvělé kapely z České republiky. Kytarista Ivan Němeček směřuje jak k jazzu, tak k rocku, přičemž se dokáže držet bluesové škatulky. Hráč na klávesy Pavel Dědek tomu dává pevný základ a v "Gin House Blues" předvádí perfektní kontrolu nad svým pianem. Vše uzemňuje rytmická sekce Ivo Kolaříka (basa) a Patrika Stokláska (bicí). To sečteno znamená, že pokud jste o této kapele ještě neslyšeli, rozhodně stojí za to, abyste to napravili. Závěrečná "Černá Jessie" je dokladem, že se kapela nebojí pustit do blues v češtině, což je velice příjemné, stejně tak jako celé album. 

Norman Darwen

 

Čestmír Beťák a Ivan Němeček v sobotu 11. února od 20:00 hodin v restauraci Pivovar v Přerově!

V programu poezie a hudby vystoupí hosté Blanka Veruzábová a houslista Ondřej Vlček.

Emotikony Rest. Pivovar 11.2. 2017

JAROSLAV WYKRENT - BRNO, SEMILASSO, 31. ledna 2017 !!!

 

Po hostování ve vánočním koncertu Marie Rottrové v pražské O2 Aréně, Jaroslav Wykrent tentokrát sólově v Brně! Za doprovodu skupiny IN Blue v programu Už to prostě není ono! Vstupenky zde: semilasso.cz/akce 

 

RE - VOX pokřtil nové CD Pocta Pavlu Novákovi

Premiéra CD spojená s prodejem 30.12. 2016 v Městském domě v Přerově!

Sejdeme se před Silvestrem v MD v Přerově 30. 12. 2016 od 20 hodin.

 

CD Mothers Follow Chairs přílohou polského časopisu Twój Blues

Mothers Follov Chairs

CD All Night Long bylo přiloženo jako bonus pro předplatitele polského bluesového časopisu Twój Blues ( č.67, zima 2016/17 ).

V Přerově je k mání v prodejně CD Wilsonova 8 a v café & boulderu Base Camp Můžete si ho také objednat u naší agentury, nebo zakoupit na některém z koncertů skupiny.

 

Travellers dokončují nový program pro žáky 2. stupně ZŠ a středních škol...

...s názvem Karel Hašler a Karel Kryl

Jedná se o komorní koncert – dvojportrét písničkářů, jejichž písně se staly oporou českému lidu v jeho nejtěžších chvílích.


Premiéra programu je ve Svitavách v KD Fabrika 31.1. 2017 a 2.2. 2017. I nadále zůstávají v nabídce Travellers rockové koncerty Bigbít a Cesta, aneb Písně, které měnily svět!


Nové CD blues-soulové skupiny Mothers Follow Chairs

Mothers Follow Chairs pokřtili 21. října v přerovské Restauraci Pivovar nové CD s názvem All Night Long

Mothers Follov Chairs

Písně legendárních autorů, které patří do světové klenotnice bluesových nahrávek, jako je Summertime, Gin House Blues, méně známé „soulovky“ Reverend Lee, Time Will Tell, svižnější bluesové Queen Bee nebo uhrančivě syrová Wang Dang Doodle jsou kapelou zaranžované k vlastnímu obrazu a seřazené do příznačného alba All Night Long.


Není těžké odhalit jeho název a smysl… A při jeho závěrečné písni, pod mostem, nad ránem s Černou Jessie střízlivět. Těšit se na další dlouhou noc v uličkách a hospodách svého města…


V pořadí třetí CD skupiny Mothers Follow Chairs bylo pokřtěno 21.10. 2016 při příležitosti 10. výročí pořádání propagačních koncertů Československého jazzového festivalu - Jazz u piva 10, v Restauraci Pivovar. 7.11. 2016 bylo toto CD také představeno v živém vysílání pořadu Rockle Českého rozhlasu Olomouc.

 

Jaroslav Wykrent je v obdivuhodné formě

 

Po vánočních koncertech Marie Rottrové, kde Jaroslav Wykrent vystoupí jako host, uzavře sezónu samostatným koncertem v Brně v Semilassu.

semilasso.cz/akce    www.ticketportal.cz


V těchto dnech už navíc plánujeme Jaroslavovi festivalovou sezónu 2017. Dostali jsme pozvání od pořadatelů Cuntry fontány v Ostravě a Brně a festivalu Toulavej v Holešově. Pořadatelé, neváhejte a ozvěte se nám!

 

Tenkrát ve 3, dnes v 8 zahájil Re-Vox

První v sérii „tanečních čajů pro pamětníky a dříve narozené“ zahájila v Městském domě 15.října skupina Re-Vox v občerstvené sestavě

www.mdprerov.cz MD Přerov - Sejdeme se před Silvestrem